N.R.sh DINI

Rruga. Industrie 39

23050 Mushtisht / Suharek

KOSOVO

 

Nr. Biznesit: 80426623

Nr. Fiskal: 600093562

 

ProCredit Bank - Kosovo

SWIFT code: MBKORS22

Accont No: 1120-146882-0101-86

 

Reifessen Bank - Kosovo

SWIFT code: RBKORS22

Account No: 1502001001078779

 

E drejta e informimit

 

N.P.SH. Dini respekton nė mėnyrėrigoroze tė drejtėn e rregullave e informacionėve tė konsumatorėve - klientėve. Informatat tė cilat ju i dėrgoni tek Trajtimi i informatave qė ofrohen nė dispoyicion nga N.P.SH. Dini rreptėsisht do tė jenė konfidenciale. N.P.SH. Dini nuk do ti plasoj infomatat te pala e trete pa pėlqimin paraprak nė formė tė shkruar tė konsumatorit – klientit.

Pėr hollėsi tė plota ju lutem lexoni udhėzimet e mėposhtme:

Kushtet e pėrdorimit

Mirė se vini nė faqen e internetit Dini N PSH ("Website"). Duke hyrė nė kėtė website jeni dakord me termat dhe kushtet e mėposhtme ("Kushtet"). Ju lutemi mos e pėrdorni kėtė faqe, nėse ju nuk jeni dakord me tė gjitha kushtet e parashtruara. N PSH Dini, ka tė drejte ti ndėrroj kėto kushte kushtet nė intervale tė pėrshtatshme duke e rifreskuar dhe modifikuar internet faqėn. Pėrdorimi juaj i faqes tonė tė internetit pas ēdo ndryshim i tillė pėrbėn marrėveshjen tuaj pėr tė ndjekur rregullat dhe tė jetė e detyruar ti respektoni rregullat dhe kushtet e ndryshuar. Nėse ju nuk do ti pranoni asnjė prej kėtyre ndryshimeve, ju duhet tė pushojnė sė pėrdoruri web faqen tonė.

Dispozitat tjera

Kėto kushte janė tė rregullauara nė bazė tė ligjeve nė Gjermani dhe duhet tė respektohen nė pėrputhje me rrethanat, pa asnjė parimet e konflikteve dhe mosrespektimit tė sė drejtės. Nėse ndonjė dispozitė e kėtyre Kushteve do tė jetė e paligjshme, e pavlefshme ose e pazbatueshme, atėherė ky kusht nuk do tė ndikojė nė vlefshmėrinė dhe zbatueshmėrinė e cilės do dispozitė tė mbetura. Kėto Kushte janė efektive nėse dhe deri sa N PSH Dini do tė bėjė tėrheqjen e tyre.